“Imagine if the life that you thought you shared Wasn’t really there. It was made up in your mind, Could be anyone/anywhere, ‘Cause you’d been living in a world of your own design, undermined, In another place other space in time…”

She was blessed to grow up in such a beautiful country that the Czech Republic was. Even though she was a "city" girl she was lucky to spent most of the summers and winters of her carefree childhood in the nature. Running through the corn fields by the village where her grandmother lived, swimming in the azure waters of flooded quarry nearby her town, hiking and picking mushrooms or blueberries in the forests by the family cottage and skiing on the hills in the winter. She missed so many aspects of her mother country but the Netherlands also opened so many new options to her. And so she fell for sailing. An activity she would hardly think of when in the Czech Republic. They spent a prolonged weekend with four of their friends sailing through the lakes of Friesland, experiencing a storm over the night while sleeping in the little boat cabins, drinking rose wine on its bow while passing quaint villages on the canals, playing games until late while moored in the port, barbecuing on a tiny little deserted island, stranding by a shore, and letting the wind blow around their heads until all of the hustle and troubles of their everyday lives blew away. Door to a whole new lifestyle opened...
Byla šťastná, že vyrůstala v tak krásné zemi, jakou Česko je. I když patřila mezi měšťáky, trávila léta i zimy svých bezstarostných dětských let v přírodě, pobíhajíc kukuřičnými poli v okolí vesnice, kde žila její babička; plavouc v blankytně modré vodě zatopeného lomu poblíž jejího města; podnikajíc tůry a sbírajíc hřiby či borůvky v lesích okolo jejich rodinné chaty; lyžujíc na tamějších kopcích v zimě. Mnoho tváří její domoviny jí chybělo, ale Holandsko jí nastínilo tolik dalších možností. A tak propadla plachtění. Činnosti, na kterou by v Čechách jen tak nenarazila. Strávili prodloužený víkend s přáteli plachtěním po jezerech Frieslandu. Zažili bouřku za noci, kdy spali v malých kajutách lodi; popíjeli rosé víno na přídi plachetnice, když projížděli kanály malebných holandských vesniček; hráli hry hluboko do noci v přístavu, kde zakotvili; grilovali na malém opuštěném ostrůvku; uvízli s lodí u břehu a taky nechali vítr vát ve vlasech až veškerý shon a nepříjemnosti každodenního života ulítly pryč. Dveře novému životnímu stylu byly pootevřeny...

15 comments:

 1. to znie ako z nejakého veľmi dobrého filmu :)

  ReplyDelete
 2. hocičo napíšem vyznie pateticky oproti tomu, čo je vyššie, tak sa len usmievam :)

  ReplyDelete
 3. bože já tak miluju holandskou krajinu uplně se mi svírá srdce! a plachtění zní prostě skvěle :)

  ReplyDelete
 4. Na to slova nestačí, nádhera!

  ReplyDelete
 5. v čechách houby nerostou a borůvky dávno vysbírali poláci, takže neni do čeho píchnout, užívej holand

  pragueneedsmorestyle

  ReplyDelete
  Replies
  1. update, na horách ještě borůvky byly a houby taky;)

   Delete
 6. Tak to je vážně pohádka, ten tvůj život! :) navíc naprosto úžasná země a ty tvé fotky! Užívej místních krás a nových možností! Hrozně ráda si o tom všem pak tady čtu :)

  ReplyDelete
 7. milé prostředí a jídlo vypadá skvěle. Obě polohy zní hezky....vítr ve vlasech je to nejkrásnější....

  ReplyDelete
 8. miluju tve prispevky a vzdycky to krasne upravene jidlo!!

  ReplyDelete
 9. Always so inspiring,love!
  xx
  B.
  http://www.beeswonderland.com/

  ReplyDelete
 10. love the jumper. it is so stella mccartney.
  which magazine is this in the picture?

  ReplyDelete
 11. ah, krasne! <3 znie to tak bezstarostne

  ReplyDelete
 12. Krasne napisane. :) Plachtenie je vasen, tiez som si to tento rok vyskusala. ;)

  ReplyDelete
 13. Hmmm. Takovou chaloupku bych taky brala a pred ni zaparkovanou plachetnici.
  Je zvlastni, ze dokud jsem zila v Cechach obdivovala jsem stredomorsky styl zivota, od te doby , co jsem na Sicilii se mi zase strasne libi ten skandinavsky:)
  A nakonec i ten nas cesky neni vubec spatny...:)

  ReplyDelete