“My old man is, a tough man, But he’s got a soul as sweet as blood red jam, And he shows me, he knows me, every inch of my tar black soul, He doesn't mind I have a flat broke-down life, In fact he says he thinks it's what he might like about me, admires me, the way I roll like a rolling stone, Likes to watch me in the glass room, bathroom, Chateau Marmont, Slipping on my red dress, putting on my makeup, Glass room, perfume, cognac, lilac fumes, Says it feels like heaven to him…”

Weekend is the special time of the week for most of us. We are looking forward to it, carrying the vision of fun things and relaxing the whole week long. There was nothing better than to wake up in Paris on Sunday morning, with him sleeping innocently next to her, just to have a brunch with her family and friends in the most amazing Parisian patisserie Angelina. She was sitting on an antique sofa, the whisper of French language around her ears, trés chic women passing by, surrounded by beautifully decorated painted walls and high golden framed mirrors, drinking the most delicious thick hot chocolate with whipped cream, glass of champagne, fruits and croissants waiting on the table, she could almost see Marcel Proust and Coco Chanel still being there enjoying their cups too. 
More of extraordinary weekends to all!
Víkend je mimořádnou částí týdnu pro většinu z nás. Těšíme se na něj celých pět dní, nesouc si sebou představu zábavy a relaxu, která nás žene dál. A tak nemohlo býti lepšího probuzení do nedělního rána než vedle něj, nevinně spícího, v Paříži; a to jen proto, aby si zašli na brunch s rodinou a přáteli do té nejúžasnější pařížské kavárny Angelina. Seděla na starožitném křesle, šepot francouzských slovíček doléhajíc k jejím uším, trés chic ženy procházejíc kolem, obklopena krásnými malbami na stěnách a vysokými zrcadly ve zlatých rámech, popíjejíc tu nejlahodnější a nejhustší čokoládu se šlehačkou, sklenka šampaňského, ovoce a croissanty čekající na stole, jen jen spatřit Marcela Prousta a Coco Chanel, jak si vychutnávají ten svůj hrnek čokolády opodál. 
Více takových výjmečných víkendů všem!

18 comments:

 1. Nevím, co pochválit dřív, nádherné fotky. Ta Eiffelovka především.

  ReplyDelete
 2. ach, já mám každý druhý víkend pracovní, ale ty volné jsou opravdu nejlepší... zrovna teď takový mám, čekám návštěvu přátel, zítra kino, možná výstava... a Paříž bych si taky dala říct!:)

  ReplyDelete
 3. hneď ako som si prečítala prvé slová nadpisu, musela som sa pousmiať a ísť si hneď pustiť off to the races ♥
  a celý ten tvoj popis je ako vystrihnutý z nejakého klasického francúzskeho filmu :)

  ReplyDelete
 4. ach...předposlední komplet je skvělý. prozradíš co je to za jídlo? Francie je nezaměnitelná.

  ReplyDelete
 5. Fotografie jsou opravdu dokonalé :) :*

  http://studyinviolet.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 6. Tu sa vždy tak pokochám tými krásnymi fotkami zo všadiaľ .... ♥

  ReplyDelete
 7. krásná představa! já si taky hrozně užívám víkend s milým - máme jich teď kvůli práci společných málo tak o to víc jsem nadšená :)
  a tuhle v názvu mám od Lany uplně nejradši :)

  ReplyDelete
 8. Anonymous3.11.13

  Opět záviděníhodné...moc ti to přeju! Fotky jsou nádherné. Klidně by jich mohlo být ještě víc!! :)
  To já zase proseděla celý víkend nad učením...no jo, odříkání a zodpovědnost, to taky k životu patří :/ Ale jak ty zkoušky v lednu udělám, půjdu ve tvých šlépějích a budu si zase užívat života :)

  ReplyDelete
 9. Krásné fotky. Nové lodičky? Moc pěkné.

  ReplyDelete
 10. nj..pro většinu:(...ale aspon se můžu pokochat tvým víkendem=)

  ReplyDelete
 11. chtela bych s tebou bydlet, varila bys mi same dobroty!

  ReplyDelete
 12. och boze to znie tak dokonale <3 a proste pariz.... milujem ho...

  ReplyDelete
 13. Paříž...proboha, musím se tam dostat.

  ReplyDelete
 14. Anonymous19.11.13

  Díky za pochopení :) Mimochodem, tvé příspěvky mi taky chybí! Jsme na tom zhruba stejně - dva příspěvky za měsíc :D Ale někdy je málo lepší, než nic :) Zase přijde doba, kdy budu mít čas a chuť přispívat, teď mám ovšem v hlavě totální chaos.
  Měj se zatím moc hezky a těším se na další článek! :)

  Just Simple

  ReplyDelete
 15. Vlasy barvím zvlášt každou půlku :))

  ReplyDelete
 16. Taková úžasnost (už zase). Je to takové celé...jak to říct? Prostě chic! ;-) Víš, na co se nejvíc těším? Možná ještě víc, než na Ježíška a pozor - na toho já se těším šíleně (vánoční tip promluvil). Nejvíc se těším, až TY budeš u mě...na mém blogu. Waw! ;-)
  Vivi

  ReplyDelete
 17. Krásně napsáno a koukám, že jste měli super počasí :)

  Eiva Poppins: Brighton Based Blogger

  ReplyDelete
 18. Tu sukni nutně potřebuji!!!! :-)

  ReplyDelete