"I hope you're feeling happy now, I see you feel no pain at all it seems, I wonder what you're doin' now, I wonder if you think of me at all, do you still play the same moves now, or are those special moods for someone else, I hope you're feeling happy now..."

It was nice to realize that she still had feelings, but it wasn't so nice to find out by being hurt. The only thing she could do was to shake herself off, hold her head high and move on. Like always. But first there will be some comfort shopping, heavy partying and evening with tears and junk food involved.
Bylo fajn zjistit, že pořád ještě měla nějaké city, ale nebylo zas tak fajn to zjistit tím, že ji někdo zranil. Jediné, co těď mohla udělat bylo otřepat se a se vtyčenou hlavou jít dál. Jako vždycky. Ale nejdřív dojde na útěšné nakupovaní, pořádné paření a určitě i na večer se slzami a nezdravým jídlem.

10 comments:

 1. posielam objatie ;) a sila nie je v tom, že niekto dokáže zraniť/raniť ale v tom, že ten človek sa vie otrepať a so vztýčenou hlavou ísť ďalej, to je to najdôležitejšie a ty to určite dokážeš :) drž sa

  ReplyDelete
 2. co te nezabije to te posili! a kdyby neco vis, kde me najit :)

  ReplyDelete
 3. Takhle to zjistit, to opravdu není nic milého... nákupy, paření i nezdravé jídlo schvaluji :)

  ReplyDelete
 4. to mi je luto,poznam to..
  drz sa a vela nakupuj, pař (neviem ci je to spravne:D)a tých slz menej:))

  ReplyDelete
 5. ta poslední fotka je super.

  ReplyDelete
 6. awww give me your bag <3

  ReplyDelete
 7. super blúzka :)

  superský blog! followujem :)

  ak by si mala čas a chuť pozri sa aj ty na môj :)

  http://karissaworld.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Amazing bag! I love it :)

  ReplyDelete