“I'm a flame, You're a fire, I'm the dark in need of light, When we touch, you inspire, Feel the change in me tonight, So take me up, take me higher, There's a world not far from here, We can dance in desire, Or we can burn in love tonight, Our hearts are like firestones, And when they strike, we feel the love, Sparks will fly, they ignite our bones, But when they strike, we light up the world…”

The scent of Cuba was disappearing from her life like the suntan of her skin. She still remembered standing on the top of the Trinidad church tower overlooking the beautiful colorful valley beneath her, the experience being deepened by violent thunders rumbling around the hills. She could also remember standing in front of a class of her fellow university students many many years before giving presentation about this exact place not knowing how magnificent the reality is. The turquoise color of the Varadero sea took her breath away and the warmth of the water made the sea feel like a blanket you want to cover yourself with. Back home she realized that one big chapter of her life has closed. She knowingly or unknowingly dedicated so many steps of her life to fulfill her big dream that once it was over, she felt a bit lost and empty. Now all she needed to do was to find another dream to follow. But she was certain it will be with him by her side ...
Vůně Kuby se vytrácela z jejího života stejnou rychlostí jakou bledlo její opálení. Pořád si vybavovala, jak stála na vrcholku trinidadské věže kostela rozhlížejíc se po nádherném barevném údolí pod ní. Zkušenost o to více znásobená intenzivním hřměním v blízkých kopcích. V tom okamžiku si také vybavovala, jak stála před třídou svých univerzitních spolužáků mnoho let předtím a přednášela o tomto místě, nevědouc, jak překrásné ve skutečnosti je. Tyrkysová modř Varadera ji vyrazila dech a teplost vody ji připadala jako přikrývka, do které se chtěla zabalit. Po návratu domů si uvědomila, že se tímto výletem pro ni uzavřela jedna obrovská životní kapitola. Vědomě i nevědomě věnovala tolik kroků ve svém životě splěnění svého snu, že nyní, když se jí vyplnil, se cítila prázdně a trochu ztraceně. Nezbývalo než si najít sen nový. Byla si ale jistá, že v něm bude on stát po jejím boku...

6 comments:

 1. titulni text je pohadkovy. stale verim, ze realne. mam rada to tve cestovani. se sny je to trochu zacarovany kruh..jak sama pises, jista prazdnota, ktera pote nastane, je pro mnoho lidi hrozbou..

  ReplyDelete
 2. Krásné fotky jako vždy, ale k textu ... přesně tak to je. U mě je to nejčastěji vidět, když se na něco těšim, třeba na tu dovolenou a pak na ní najednou jsem a jsem trochu smutná, že už se netěšim ... To samé se mi teď stalo na koncertě ve Vídni a nebo třeba i v úplně jiné situaci ... Měla jsem možnost splnit si jeden velký sen, ale krok před koncem jsem ustoupila. To snění o tom je někdy asi přeci jen lepší :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je zajimave, jeste jsem neslysela, ze by nekdo radeji od snu odstoupil nez si jej vyplnil. Ja se ted v tom trochu placam, hlavne si uvedomuju tu premiru moznosti, kterymi jsme obklopeni, je toho prilis. Tak at mame porad na co se tesit ;)

   Delete
 3. Páni, to je nádhera! Ty barvy, ta různorodost, pro mě i exotika... Dokonalé!
  Možností je snad až příliš, těžko se vybírá, sama jsem poslední dobou víc než rozpolcená a nevím co bude dál...
  Ale stejně jako ty vím, že on bude stále semnou :o)

  ReplyDelete
 4. Nice i hope you will have many post like this
  --------------
  i'm providing thay man hinh Xiaomi service, special thay man hinh Xiaomi mi4. Contact with me

  ReplyDelete

 5. Hello. I think that I saw you visited my blog so I got here to? go back the desire? I am attempting to in finding things to enhance my website! I assume its adequate to use some of your ideas !
  standa
  on ap lioa
  standa 10kva
  standa 10kva
  standa
  standa

  ReplyDelete